SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA ekonomicko - technická Postupimská 37, Košice

Grafické programy

 

Všetky formy štúdia v študijnom programe Grafik digitálnych médií pracujú s nasledovnými programami:

 

 

Adobe Photoshop Extender
Profesionálny 2D grafický program veľmi populárny v oblasti fotografie, umenia, dizajnu, publikovania a obchodu. Je to svetový štandard pre editáciu rastrových obrázkov v najvyššej kvalite. Využitie Photoshopu je viditeľný  na billboardoch, obálkach časopisov,  internetových stránkach, v úspešných filmoch.

 

Adobe Illustrator
Je to profesionálny kresliaci program,  ktorý slúži na prácu s vektorovou grafikou. Umožňuje jemne pracovať s krivkami a objektami s možnosťou produkovať profesionálne umelecké efekty. Je silným typografickým nástrojom pre vytváranie grafických a na texte založených objektoch.

 

3D Studio Max
Je profesionálny program na tvorbu 3D grafiky. Používa sa na modelovanie, animáciu a vizualizáciu vytvorených modelov, tvorbu fotorealistických obrázkov a animácií. Je rozsiahle využívaný v oblasti filmovej animácie, architektmi na tvorbu modelov budov a ich vizualizáciu. Taktiež sa používa pri tvorbe modelov do počítačových hier. Používajú ho aj filmové štúdiá napríklad: Century Fox, Red Rover Studios, Digital Dimension.

 

Adobe InDesign
Je publikačný program pre profesionálne a tvorivé rozvrhnutie reklamných a publikačných materiálov pre tlač, web i mobilné zariadenia. Program Adobe InDesign patrí k najpoužívanejším moderným grafickým publikačným programom (DTP) pre elektronickú sadzbu a zlom dokumentov.

 

Adobe Flash Professional
Flash je bežne používaný na vytváranie animácií, reklám a rôznych súčastí webových stránok, na integrovanie videa do webových stránok a v poslednom čase k rozvoju bohatých internetových aplikácií.

 

Adobe Flash Catalyst
Užívateľsky orientovaný nástroj pre vytváranie interaktívnych Flash projektov. Výstupom tejto aplikácie sú interaktívne prezentácie so sprievodnými animačnými a prechodovými efektmi a grafické rozhrania k webovým či Flash aplikáciam s navigačnými prvkami.

 

Adobe Flash Builder Premium Edition
Podporný program pre flash (renderovanie a pod.).

 

Adobe Dreamweaver
Slúži pre tvorbu profesionálnych, dynamických webových stránok.

 

Adobe Fireworks
Je bitmapový a vektorový grafický editor. Slúži na navrhovanie a tvorbu sofistikovaných webových objektov.

 

Adobe Contribute CS5
Program na manažovanie súborov na web.

 

Adobe Premiere Pro
Program umožňuje importovať materiál, editovať video a zvuk, aplikovať prechody a efekty, dopĺňať titulky a exportovať hotový film.

 

Adobe After Effects
Spracovanie videa (editácia a strih).

 

Adobe Audition
Program na editáciu a nahrávanie zvuku, zvukový maastering, mix...

 

Adobe OnLocation
Software na priame nahrávanie z kamery do počítača.

 

Adobe Encore
Tvorba DVD a Blu-ray.

 

Adobe Bridge
Organizácia fotografií a tvorba webových galérií.

 

Adobe Device Central
Zjednodušuje vytváranie inovatívneho a pôsobivého obsahu pre mobilné telefóny a zariadenia spotrebnej elektroniky.

 

Adobe Media Encoder
Encoder: - kodekový program na konvertovanie rôznych súborov, videí...

 

Adobe Acrobat X Pro
Je skupina počítačových programov vytvorených spoločnosťou Adobe Systems určených na prezeranie, vytváranie, úpravu a správu súborov vo formáte Portable Document Format (PDF).