Kedy: 25.10.2017 od 16:30

Kde: Výmenník Važecká, Galaktická 2397/1A, 040 12 Nad jazerom

Vstupné: zadarmo

SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA Postupimská 37, Košice

DIZAJN NAŽIVO! ponúkne ukážku schopností talentovaných žiakov zo SSOŠ Postupimskej.

Dizajn naživo je proces grafickej tvorby dvoch študentov grafických odborov v reálnom čase, ktorý bude premietaný pre ľudí – aby si si mohol vychutnať šikovnosť a umenie oboch žiakov. Súkromná stredná odborná škola na Postupimskej ulici v Košiciach si vybrala svojich dvoch žiakov študujúcich odbor Grafik digitálnych médií a Dizajn – grafický a priestorový, aby preukázali svoju fantáziu a schopnosti v dueli digitálnej maľby proti sebe. Uvidíš aj konkrétne postupy kreatívnej časti – či už pôjde o miešanie farieb, výrobu digitálnych štetcov, kompozičných princípov či tvorby plánu.

Je to hlavne o schopnosti a zručnosti digitálnej kresby jednotlivých žiakov – obaja budú 3D modelovať v Z-Brushi. Žiadne ďalšie zdroje nebudú mať povolené, použijú totiž len vlastnú hlavu a prípadne odbornú literatúru. Za 2x 45 minút s jednou 10 minútovou prestávkou (napr. na pohovor s pedagógom alebo odborníkom) predvedú svoju maličkosť ľuďom čo možno najlepšie. Výzvu akceptovali  títo dvaja adepti:

 

SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA Postupimská 37, Košice

Študenti Patrik Takács a Oliver Kučera si zmerajú sily v dizajnérskom súboji.

 

Patrik Takács (17 rokov, záľuby – cyklistika, historické filmy (Trója); ovláda – Z-Brush, KEY SHOT, PHOTOSHOP) verzus Oliver Kučera (17 rokov, záľuby – kreslenie (monštrá); ovláda – Z-Brush, KEY SHOT, PHOTOSHOP)

O výhercovi rozhodnú diváci. Víťaz dostane diplom a titul „Gróf grafik“ či putovné ocenenie, ktoré môže na sebe ako šperk nosiť celý mesiac.

Okrem battlu sa uskutoční aj gurmánsky súboj, v ktorom si svoje sily zmerajú študentov Hotelovej akadémie SSOŠ Postupimskej – Martin Dečo a Marek Leško. Popri tom ochutnáš až 20 druhov palaciniek a zvolíš víťaza súboja.

 

SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA Postupimská 37, Košice

Gurmánsky súboj predvedú študenti Hotelovej akadémie Martin Dečo a Marek Leško.

Škola plánuje raz do mesiaca vo Výmenníku Važecká DIZAJN naživo! realizovať zakaždým na inú tému so zameraním na ovládanie iného programu. Nasledujúce kolá budú k téme 2D, 3D grafiky a animácie.

Zdroj článku: http://vymenniky.sk/podujatia/dizajn-nazivo-battle-2-sutaz-exhibicia-dizajnerskych-schopnosti/